Tallinn Cup 2004 results

Stock A-main Qual. pos I run     II run III run Total points
Result Name Nat Laps Time Points Laps Time Points Laps Time Points
1. Sebastian Trzaska FIN 1 28 05:06,640 1 28 05:06,290 1 DNS DNS 8 2
2. Ilmar Vesiallik EST 2 27 05:05,280 2 27 05:00,910 2 27 05:01,080 1 3
3. Tõnis Vesiallik EST 3 27 05:10,200 3 DSQ wing 8 27 05:08,170 2 5
4. Teemu Rytsy FIN 4 26 05:12,360 4 26 05:00,010 3 27 05:08,390 3 6
5. Yuriy Petrov RUS 6 25 05:03,270 5 25 05:03,230 4 26 05:10,520 4 8
6. Mikhail Ananiev RUS 8 24 05:05,920 6 25 05:04,490 5 DSQ weight 8 11
7. Janis Orlovskis LAT 5 22 05:09,350 7 23 05:03,680 6 3 01:44,390 6 12
8. Toomas Männasoo EST 7 3 01:16,270 8 22 05:07,330 7 18 05:06,650 5 12
Stock B-main Qual. pos I run     II run Total points
Result Name Nat Laps Time Points Laps Time Points
9. Eke Nurm EST 10 25 05:11,830 1 25 05:06,200 1 2
10. Raivo Viitkar EST 9 25 05:12,020 2 25 05:07,710 2 4
11. Hans Mõtshärg EST 11 24 05:01,660 3 24 05:11,980 3 6
12. Alexei Dudnik RUS 13 23 05:12,440 5 23 05:01,270 4 9
13. Kaarel Saal EST 12 23 05:08,020 4 8 01:46,290 7 11
14. Rando Mere EST 15 5 01:03,750 7 23 05:06,670 5 12
15. Ingo Kikas EST 14 1 00:13,200 8 22 05:08,540 6 14
16. Aare Kutter EST 16 22 05:09,520 6 5 01:07,160 8 14
Stock C-main Qual. pos I run     II run Total points
Result Name Nat Laps Time Points Laps Time Points
17. Margus Mölder EST 18 21 05:03,530 1 23 05:10,600 1 2
18. Madis Müür EST 20 18 05:02,770 2 18 05:05,370 3 5
19. Vadims Novikovs LAT 17 16 05:09,710 4 22 05:00,340 2 6
20. Richards Pavlovskis LAT 19 18 05:14,200 3 15 05:00,800 4 7
21. Ingvar Heamägi EST 21 8 04:41,560 5 1 02:26,040 5 10
Modified A-main Qual. pos I run     II run III run Total points
Result Name Nat Laps Time Points Laps Time Points Laps Time Points
1. Ilmar Vesiallik EST 1 28 05:00,600 1 29 05:02,960 1 DNS DNS 8 2
2. Priit Luman EST 3 28 05:04,850 2 28 05:04,480 2 29 05:09,720 1 3
3. Taivo Murumäe EST 6 28 05:07,540 3 27 05:10,350 6 28 05:07,580 3 6
4. Marko Roolaid EST 7 27 05:01,170 4 28 05:04,620 3 2 05:05,450 7 7
5. Alexandr Naumov RUS 2 26 05:02,080 5 DSQ wing 8 28 05:01,180 2 7
6. Jyri Konoila FIN 5 26 05:02,450 6 27 05:03,190 5 24 05:02,020 5 10
7. Kari Sinisaari FIN 4 22 04:13,480 8 28 05:06,950 4 2 01:25,690 6 10
8. Alexei Egorov RUS 8 26 05:08,890 7 26 05:07,160 7 27 05:05,810 4 11
Modified B-main Qual. pos I run     II run Total points
Result Name Nat Laps Time Points Laps Time Points
9. Alexandr Alexeev RUS 9 28 05:08,410 1 27 05:00,840 1 2
10. Mikhail Nikonchuk RUS 10 25 05:00,190 2 24 04:50,370 2 4
11. Boris Arkadiev RUS 11 23 05:04,600 3 23 05:06,670 3 6
12. Dmitry Nikonchuk RUS 12 12 02:46,270 4 22 05:07,680 4 8