uusi Võistlused ja tulemused : RC onroad elektrimudelite Eesti MV tulemused
Võistlused ja tulemused
20. juulil peeti Pärnus 2008. aasta Eesti Meistrivõistlused raadio teel juhitavatele elektrimootoriga ringrajamudelitele (klassid TM-10 ja TS-10), ühtlasi ka Eesti MV 3. etapp nitromootoriga klassile TN-10 ja Eesti KV 3. etapp suurtele 1:5 mõõtkavas bensiinimootoriga mudelitele TS-5. Lisaklassidena sõideti 2 erinevas mõõtkavas vabaklassi.

Vaatamata kehvale ilmaennustusele (mitte "kas hakkab sadama?" vaid "millal hakkab?") oli kohale tulnud asfaldivõistluste kohta tõenäoliselt rekordivääriline 57 sõitjat kokku 70 mudeliga. Tegevust jagus rajale kogu päevaks, suure osalejate hulga tõttu lõppesid sõidud alles hilisõhtul.Meistritiitel standardmootoriga mudelite klassis TS-10 läks seekord Lätti, võitjaks Krisjanis Rolis. Teise koha sai laenatud autoga elu teist asfaldivõistlust sõitnud Lauri Laidna, kes jäi viimases otsustavas finaalis Krisjanisele alla vaid 1,9 sekundiga, kolmas oli Tanel Kauna.Selles klassis peeti ka kuni 18-aastaste noorte arvestust, võitjaks oli siingi lätlane Martins Steins, teine Mihkel Karro, kelle auto elas päeva jooksul üle ka aku süttimise, noorte arvestuse kolmas oli alles 9-aastane Pärnumaa oma poiss Andy Aron.Vabamootoriga mudelite klassis TM-10 tuli Eesti Meistriks Olev Pihl, teine oli finaalides mootoriprobleemidega hädas olnud Priit Luman, kolmas vahepeal lühikese "puhkuse" võtnud ja sel suvel esimest korda asfaldil võistelnud Ilmar Vesiallik.Nitromootoriga 1:10 mudelite klassis võitis Eesti MV etapi Olev Pihl, teine oli kiireim Pärnu mees Ranno Luuk, kolmas Ugis Zikmanis Lätist. Eesti MV arvestuses on peale kolme etappi seis selline, et Olev ja Ranno on teistele püüdmatus kauguses, Olevi püüdmiseks peab Ranno viimase etapi kindlasti võitma ja ühtlasi peab viimasel etapil olema stardis üle 12 auto (võrdsete punktide korral arvestatakse suurima osavõtjate arvuga võistluse tulemust). Pronksmedalis on kõvasti kinni Mihkel Karro, kuigi teoreetiline võimalus on veel ka Rico Kõivul, Kuldar Ilusal ja Toomas Rammil, nemad peaksid pronksi kaelasaamiseks kindlasti viimase etapi võitma ja Mihkel ei tohiks olla väga kõrgel kohal.Suurte 1:5 mõõtkavas bensiinimootoriga touring-autode klassis on kolme etapivõiduga Eesti Karikasarja võidu juba kindlustanud Tõnu Tooming, järgmised kohad on veel lahtised.Kõige rohkem osavõtjaid oli sedakorda vabaklassides, väikeses vabaklassis (Mini Open) 16 ja suures vabaklassis 19 võistlejat. Vaatemängulises ja pealtvaatajatele palju nalja pakkuvas väikeses vabaklassis oli võidukas Rando Mere Herkki Limmarti ja Arpo Enslingi ees, suures vabaklassis läks võit Lätimaale Janis Ankravs seeniorile, teine oli 10-aastane Jörg Miikael Tiit, kolmas finaali kiireim, kuid palju aega kaasvõistlejate hävitustöö tõttu boksis mudelit parandama pidanud Ilmar Vesiallik.Täpsemad tulemused saadaval raadiomudelite tulemustelehel

Pilte üritusest Lauri ja Ugise kaamerasilmade läbi.Korraldajad tänavad kõiki toetajaid, abistajaid ja võistlejaid, kohtumiseni suve viimasel asfaldivõistlusel 16. augustil sealsamas Pärnus! 
Postitas ollo 21.Jul.2008 20:31
3359 baiti sisus | Kommentaarid (0)
Printerisõbralik versioon | E-mail Uudis

 

           vanemad uudised...
<< Raadiomudelite tulemusi uuendatud RC Offroad Eesti KV 3. etapp >>
Login
Selle tegevuse sooritamiseks pead olema sisselogitud
Kasutajanimi:
Parool:
Pea mind meeles
Liitu siin
Ununenud Parool

Otsi

Otsi: